Surpriza dhe gola/ Turi i dytë i Champions dhe Conference League, tundet rrjeta 10 herë në 7 ndeshje

Janë luajtur sot disa prej ndeshjeve të radhës në turin e dytë të Champions dhe Conference League. Në kompeticionin më të madh europian spikatën fitoret në transfertë të Plzen dhe Slovan Bratislavës, ndërsa 3 ndeshjet e tjera u ndanë barazim.

Gjithsesi rezultatet, që mund t’i shihni më poshtë, tregojnë se gjithçka mbetet e hapur për sfidat e kthimit. Kujtojmë se për Sheriff Tiraspol u aktivizua titullar Regi Lushkja që luajti gjatë gjithë ndeshjes.

Në Conference League kanë përfunduar ndeshjet mes Botev Plovdiv – APOEL dhe Vikingur – Dun. Streda. Ndërkohë ka mbetur për t’u luajtur dhe pjesa e dytë në sfidën mes Sutjeskës dhe Klaksvik që i mbylli 45 minutat e para me barazimin 0-0.