Bayern Munich e pësoi në fund, goli i minutës së 95′ tërboi Oliver Khan, reagimi i ish-portierit

Borussia Dortmund arriti një pikë të çmuar kundër Bayern Munich të shtunën në mbrëmje vetëm në minutat e fundit të takimit. Sfida vazhdoi me rezultatin 0-2 deri në minutën e 74’, moment kur Moukoko i asistuar nga Modeste i dhuroi golin e parë Dortmund-it, duke ngushtuar diferencën.

Në minutën e 90+5’ Borussia Dortmund do të barazonte me Modeste, duke dalë nga ky takim me një pikë.Duke shkuar në minutën e fundit të pushimeve në ‘Der Klassiker’, lojtarët verdhezi dolën pas 2-1 falë golave të Leon Goretzka dhe Leroy Sane në të dyja anët e pjesës së parë.
Realizimi i sulmuesit të Borussia Dormtund bëri që Kahn të nervozohej në tribunë, teksa ky i fundit tashmë është në rol drejtues te bavarezët. Një reagim vërtet epik ai i legjendës Kahn.